http://www.spolex.com/nowastrona/data/uploads/baner/ban_up_rozlewnictwo.jpg

W zależności od specyfiki produktu, opakowania, wymagań higienicznych oraz wymagań branżowych dobiera się właściwy tym maszyny napełniającej. Podstawowe grupy oferowanych nalewarek:

 

Nalewarki wagowe

Urządzenia te działają z wykorzystaniem wag w każdej stacji rozlewania. Napełnianie opakowań odbywa się do zadanej wagi netto lub brutto. Charakteryzują się najwyższą dokładnością dozowania oraz szeroką możliwością konfiguracji produktowej. Znajdują najczęstsze zastosowanie w rozlewnie olejów jadalnych, olejów przemysłowych, mleka, mlecznych produktów fermentowanych, sosów, ketchupów.

więcej

Nalewarki grawitacyjne

Wykorzystują jedną z najstarszych metod rozlewu. Są bardzo proste w konstrukcji. Stosowane są do rozlewu produktów spokojnych z wykorzystaniem grawitacji. Znajdują zastosowanie w rozlewie alkoholi, wody, mleka.

więcej

Nalewarki próżniowe

Urządzenia te są pokrewnymi nalewarek grawitacyjnych. S powszechnie stosowane. Dodatkowo w rozlewie próżniowym stosuje się próżnie dla wspomagania rozlewu produktów. Znajdują zastosowanie w rozlewie alkoholi, wody, mleka.

więcej

Nalewarki ciśnieniowe

Urządzenia te stosowane są do rozlewu produktów gazowanych. W pierwszej kolejności w rozlewanym opakowaniu należy stworzyć warunki ciśnienia zbliżone do parametrów rozlewanego produktu i następnie przeprowadzić proces napełniania. Dzięki zastosowanej metodzie rozlewu możemy bez kłopotu rozlewać napoje gazowane, piwo, wina musujące i inne napoje z zawartością gazu.

więcej

Nalewarki tłokowe

Maszyny te wykorzystują tłoki w celu zasysania i następnie dozowania produktu. Stosowane są do produktów bardzo gęstych i zawierających dodatkowe elementy. Typowym zastosowaniem dla tych urządzeń jest dozowanie produktów takich jak: majonezy, ketchupy, dżemy itp.

więcej

Nalewarki z przepływomierzami

Urządzenia te wyposażone są w przepływomierze masowe lub objętościowe. Każda stacja dozująca posiada taki układ. Dzięki temu urządzenia te mają wysoką dokładność dozowania. Mogą być stosowane do rozlewu produktów spokojnych i gazowanych.

więcej

Obecnie nalewarki wolnostojące są bardzo rzadko stosowanymi urządzeniami. Występują one w konfiguracji połączonej z płuczką oraz zakrętarką. Najnowsze wersje urządzeń połączone są również z wydmuchwarkami butelek PET.
Z punktu widzenia higieny rozlewu można również wyróżnić kilka klas maszyn rozlewniczych z czego coraz większe znaczenie mają maszyny rozlewnicze w standardzie Ultra Clean i aseptycznym. Urządzenia te mogą rozlewać produkt po właściwej obróbce termicznej do opakowań w warunkach aseptycznych.

Nalewarki Ultra Clean

Jest to wykonanie maszyn, które spełnia bardzo wysokie wymagania higieniczne. Najczęściej opakowania w tych urządzeniach poddawane są dezynfekcji za pomocą metody mokrej lub suchej. Podobnie dezynfekowane są nakrętki. Urządzenie pracuje w środowisku, które jest łatwe do mycia i sterylizacji. Maszyna wyposażona jest w nadciśnienie filtrowanego powietrza. Dostępnych jest wiele dodatkowych elementów wyposażenia, które są dobierane do konkretnych wymagań produktowych. Urządzenia tego typu stosowane są do produktów wrażliwych. Urządzenia takie stosowane są do rozlewu mleka o przedłużonym terminie przydatności do spożycia, mlecznych napojów fermentowanych, napojów z dodatkami.

.więcej

Nalewarki aseptyczne

Urządzenia te umożliwiają rozlew produktów w warunkach aseptycznych. Opakowania trafiające do urządzenia są dezynfekowane. Maszyna jest również sterylizowana przed rozpoczęciem pracy. Cała strefa rozlewu utrzymywana jest w warunkach aseptycznych i dzięki temu możemy rozlewać produkty bardzo wrażliwe i zachować długie terminy przydatności. Stosowane są najczęściej urządzenia liniowe i rotacyjne. Urządzenia tego typu są najczęściej stosowane do rozlewu napojów mlecznych UHT, soków, napojów, produktów para farmaceutycznych i innych bardzo wrażliwych.

więcej

 


Zamykarki

Występują one jako urządzenia wolnostojące lub w konfiguracji z nalewarką i/lub nalewarką oraz płuczką. Ta ostatnia konfiguracja tworzy tzw. Triblock.
Obecnie stosowane zamykarki mają szerokie możliwości konfiguracji i można dobrać je do prawie każdego rodzaju zamknięcia stosowanego na butelkach, słoikach i innych opakowaniach. Podstawowe rodzaje zamykarek:
- do nakrętek plastikowych z gwintem
- do zakrywek metalowych formowanych na gwincie
- do zakrywek koronowych
- twist off
- zakrywki wciskane

więcej

 

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Więcej

Serwis

Serwis maszyn i linii produkcyjnych

Więcej

Oferta

Oferujemy szeroki zakres maszyn produkcyjnych.

Więcej